Oddział zerowy
   Przedszkole
   Historia
   Patron szkoły
   Pracownicy szkoły
   Wychowawcy klas
   Konsultacje
   Samorząd uczniowski
   Konkursy
   Programy
   Adopcja Serca
   Koło Teatralne
   AndInO
   Gazetka szkolna
   Pedagog
   Biblioteka
   Świetlica szkolna
   Pielęgniarka
   System oceniania
   Archiwum
   Kontakt
Linki dla rodzicówLinki dla uczniówLinki dla nauczycieli

PROGRAMY EDUKACYJNE


Nasze oddziały "0" biorą udział w różnych programach i akcjach edukacyjnych. Nie byłyby one możliwe bez zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazałą pomoc i wsparcie. Poniżej prezentujemy, w jakiego rodzaju programach edukacyjnych bierzemy udział w tym roku szkolnym.

W przedszkolu trwa akcja "Zbieramy nakrętki" do której nasze dzieci również się przyłączają.

"Kubusiowi Przyjaciele Natury"


Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury" to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań."Poznaj świat z Misiem Haribo"


Tegoroczny konkurs "Poznaj Świat z Misiem Haribo" ma na celu rozwijanie twórczego myślenia i pogłębianie ciekawości poznawczej świata u dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkola biorące udział w konkursie otrzymają bezpłatny zestaw kreatywny z grą planszową, który umożliwi dzieciom w angażujący sposób poznanie różnorodności kultur i obyczajów na świecie. W skład zestawu wchodzi komplet materiałów dydaktycznych do przeprowadzenia zajęć. Nasze zadanie konkursowe będzie polegało na przygotowaniu wizytówki Polski w formie kolażu, które przedstawi najbardziej charakterystyczne elementy naszej kultury, obyczajów czy krajobrazu.


"Cała Polska czyta dzieciom"


Nasze oddziały, przyłączyły się również do ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego - oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Nikogo nie trzeba przekonywać, że czytanie dziecku dla przyjemności - 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką nauczycielki w swoich grupach codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają dzieciom bajki. Raz w miesiącu do akcji włączają się również rodzice oraz wyjątkowi goście, czyli osoby powszechnie znane lub sławne w środowisku lokalnym. Dziękujemy przybyłym gościom i zapraszamy rodziców na spotkania z książką - tatusiowe są również mile widziani .

Opracowała:mgr Dorota Miętkiewicz, mgr Renata Hornik

                                Powrót

Ostatnia modyfikacja strony: 23-03-2014


kontakt z administratorem