Oddział zerowy
   Przedszkole
   Historia
   Patron szkoły
   Pracownicy szkoły
   Wychowawcy klas
   Konsultacje
   Samorząd uczniowski
   Konkursy
   Programy
   Adopcja Serca
   Koło Teatralne
   AndInO
   Gazetka szkolna
   Pedagog
   Biblioteka
   Świetlica szkolna
   Pielęgniarka
   System oceniania
   Archiwum
   Kontakt
Linki dla rodzicówLinki dla uczniówLinki dla nauczycieli


numer 35

Gazetka Szkolna "Spoko"

SPOKO 31.JPG

Krótkie kalendarium stanu wojennego

13 grudnia 1981 - Rada Państwa uchwala dekret o wprowadzeniu stanu wojennego. Ukonstytuowanie się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Rozpoczęcie internowań kilkunastu tysięcy działaczy Solidarności.

14 grudnia 1981 - pierwszy dzień roboczy stanu wojennego. W wielu zakładach pracy rozpoczynają się strajki. Wojsko otacza Stocznię Gdańską.

21 i 28 grudnia 1981 - Romuald Spasowski i Zdzisław Rurarz ambasadorzy PRL w Stanach Zjednoczonych i Japonii proszą tam o azyl polityczny w związku ze stanem wojennym. Sąd Wojskowy skaże ich zaocznie na karę śmierci.

24 grudnia 1981 - zniesienie na jedną noc godziny milicyjnej (z okazji Wigilii).

25 stycznia 1982 - Sejm uchwala ustawę o szczególnej regulacji prawnej w okresie stanu wojennego i zatwierdza dekret o stanie wojennym. Przeciw głosuje tylko jeden poseł (Romuald Bukowski z Gdańska).

8 lutego 1982 - wznowiono zawieszone wprowadzeniem stanu wojennego zajęcia na wszystkich wyższych uczelniach w kraju.

12 kwietnia 1982 - w Warszawie zostaje nadana pierwsza 5-minutowa audycja podziemnego Radia „Solidarność”.

8 października 1982 - Sejm uchwala ustawę o związkach zawodowych – rozwiązanie wszystkich związków zawodowych działających do czasu wprowadzenia stanu wojennego.

18 grudnia 1982 - Sejm uchwala ustawę o szczególnej regulacji prawnej w okresie zawieszenia stanu wojennego.

19 grudnia 1982 - Rada Państwa uchwala zawieszenie stanu wojennego od 31 grudnia 1982.

22 lipca 1983 – zniesienie stanu wojennego po 586 dniach. Rozwiązanie WRON. Ogłoszenie amnestii dla więźniów politycznych.

Patron Naszej Szkoły - Ludwik Zamenhof

Ludwik Łazarz Zamenhof (Ludwik Lejzer Zamenhof, Lodovic Lazarus Zamenhof) (ur. 15 grudnia 1859 r. - zm. 14 kwietnia 1917 r.) - polski lekarz, twórca sztucznego, międzynarodowego języka esperanto.

Urodził się w Białymstoku w rodzinie żydowskiej. Jego rodzicami byli Rozalia i Marek. W domu mówiono w jidysz, a drugim językiem był rosyjski. Wzrastał w wielodzietnej rodzinie. Dzieciństwo małego Ludwika upłynęło w środowisku wielonarodowościowej społeczności Białegostoku.

Po ukończeniu studiów pracował jako okulista w Warszawie, jednak jego pasją pozostawały języki. 26 lipca 1887 roku ukazała się rosyjskojęzyczna książka Język międzynarodowy. Przedmowa i podręcznik kompletny, pod pseudonimem Dr Esperanto, oznaczającym "mającego nadzieję". Słowo to przyjęło się z czasem jako nazwa samego języka.

Unikając błędnych założeń wcześniejszych projektów i opierając się na gruntownej znajomości wielu języków narodowych, Zamenhof opracował zupełnie nowy język, który w praktyce okazał się prosty i logiczny. Zarazem umożliwiał on oddanie najróżniejszych odcieni myśli ludzkiej, co wkrótce potwierdziły tysiące publikacji naukowych i literackich, m.in. przekład Pana Tadeusza. Mimo początkowego sceptycyzmu i uprzedzeń ze strony części językoznawców, także i wśród nich esperanto zyskało sobie zwolenników, a nawet entuzjastów. Na początku XX wieku władze francuskie świadomie sabotowały język międzynarodowy faworyzując swój własny. Zainicjowany przez Ludwika Zamenhofa międzynarodowy język esperanto szybko rozprzestrzeniał się na świecie, a jego twórca zrzekł się wszelkich należnych mu praw, oddając esperanto na użytek całej ludzkości. Także autor antologii tekstów literackich przetłumaczonych na esperanto pt. Fundamenta krestomatio... (1904). Corocznie, 15 grudnia obchodzony jest jako Dzień Zamenhofa.

W działalności publicystycznej Zamenhof posługiwał się także pseudonimami D-ro Esperanto i Unuel (Unu el la popolo - jeden z ludu).

Kultura esperanto

Kultura esperanto to kultura tworzona przez ludzi posługujących się językiem esperanto. Międzynarodowym symbolem esperantystów jest zielona gwiazdka, znajdująca się na fladze esperanckiej.
Ponieważ ilość użytkowników esperanto jest bardzo duża, kultura ta jest również niezwykle bogata i zróżnicowana.
Na świecie wydawanych jest wiele czasopism i książek w języku esperanto. Istnieją stacje radiowe nadające audycje w tym języku (m.in. Polskie Radio). Dla pewnej grupy ludzi esperanto był pierwszym językiem którego się nauczyli; rodzice pod ich urodzeniu porozumiewali się z nimi wyłącznie w esperanto.
Istnieje oryginalna literatura w języku esperanto, jednym z twórców był znany polski poeta Julian Tuwim. Istnieje także wiele gazet esperanckojęzycznych, takich jak: La Monato

Dziecinnie prosty teścik

Dziecinnie prosty teścik Oto najłatwiejszy quiz pod słońcem. Plan-minimum to 5 poprawnych odpowiedzi. Nie oszukuj! Ale nie daj plamy!

  1. Jak długo trwała Wojna Stuletnia?
  2. Który kraj robi kapelusze Panama?
  3. Z jakiego zwierzęcia robi się catgut?
  4. W jakim miesiącu Rosjanie obchodzą rocznicę Rewolucji Październikowej?
  5. Z włosów którego zwierzęcia zrobiona jest szczotka wielbłądzia?
  6. Nazwa Wysp Kanaryjskich pochodzi od nazwy którego zwierzęcia?
  7. Jak miał na imię król Jerzy VI?
  8. Jakiego koloru jest zięba purpurowa?
  9. Skąd pochodzi chiński agrest?
  10. Jakiego koloru jest czarna skrzynka w samolocie?
Odpowiedzi:
  1. 116 lat
  2. Ekwador
  3. z owiec i koni
  4. w listopadzie
  5. z wiewiórki
  6. od psów
  7. Albert
  8. szkarłatnego
  9. z Nowej Zelandii
  10. pomarańczowa oczywiście!

A to ciekawe...

Niezwykłe budowle


Most Akashi Kaikyo
Położenie: Kobe i Awaji- shima, Japonia
Czas powstania: 1998 r. - zakończenie budowy
Typ: Most wiszący
Materiały: Stal
Koszt budowy: 4,3 miliarda dolarów
Długość: 3 910 metrów (12 828 stóp)
1990 metrów (6 527 stóp) - najdłuższe pojedyncze przęsło Architekci: Honshu-Shikoku Bridge Authority

Opis: Most Akashi Kaiyko jest nietylko bardzo długi, lecz także wysoki, jego dwie wieże mające po 282 metry są wyższe niż jakiekolwiek wieże innego mostu.
Most Akashi Kaiyko jest nietylko bardzo długi, lecz także wysoki, jego dwie wieże mające po 282 metry są wyższe niż jakiekolwiek wieże innego mostu.
Cieśnina Akashi jest bardzo ruchliwym portem dlatego architekci musieli zaprojektować most tak aby nie blokował ruchu. Poza tym musieli uwzględnić zmienną pogodę, silne wiatry, duże opady, huragany, tsunami i trzęsienia Ziemi. Między innymi zbudowali wieże z kratowymi wiązaniami, co usztywniło konstrukcję i pozwoliło aby wiatr przepływał między kratami.
Most jest w stanie wytrzymać napór wiatru wiejącego z prędkością 180 mil na godzinę, oraz trzęsienie Ziemi o wielkości 8,5 stopnia w skali Richtera.
Długość wszystkich kabli użytych do budowy mostu wynosi 300 000 kilometrów, wystarczyłoby to na okrążenie Ziemi siedem i pół razy.

Rekordy

Najwyżej położone budynki mieszkalne.
Znajdują się w forcie Basisi, na przełęczy Mana na granicy indyjsko-tybetańskiej. Wybudowano je na wys. 5990 m. W kwietniu 1961 r. odkryto trzypokojową chatę na wys. 6600 m na cerro Llullaillaco (6723 m), na granicy argentyńsko-chilijskiej, która, jak się uważa, pochodzi z późnego okresu przedkolumbijskiego (ok r.1480).
Najdłuższy mur.
Wielki Mur Chiński jest najdłuższym murem świata i ma w swojej głównej części długość 3460 km - pięć razy tyle, co odległość Przemyśl - Szczecin. Ukończony za panowania Szy Huang Ti (221-210 r. p.n.e.) ma dodatkowo 3530 km odgałęzień i rozpór. Jego wysokość waha się od 4,5 do 12 m, zaś grubość sięga 9,8 m.
Najmniejszy dom.
XIX-wieczny domek rybaka w The Quay w Walii (Wielka Brytania) składa się z dwóch maleńkich pokoi i klatki schodowej. Ma tylko 182 cm szerokości od frontu, 309 cm wysokości i 254 cm głębokości.
Najmniejszy kościół.
Najmniejszym kościołem jest kaplica św. Isabel de Hungria in Colomares w Maladze (Hiszpania), upamiętniająca Krzysztofa Kolumba. Ma ona pow. 1,96 m2.
Najstarsza piramida.
Piramida Dżesera w Sakkarze (ęgipt została wybudowana ok. 2630 r. p.n.e. przez Imhotepa (nadwornego architekta faraona Dżesera). Ma wysokość 62 m.
Najbardziej pojemna tama.
Biorąc pod uwagę objętość zalewu, najbardziej pojemną tamą jest New Cornelia Tailings na rzece Ten Mile Wash w Arizonie (USA), która odgradza 209,5 mln m3 wody. Jest ona tamą ziemną.

Kolejna część Rekordów w kolejnym numerze.

Nie przegap!

Kącik motoryzacyjny

1. Nissany odporne na rysy?

Inżynierowie z Nissana opracowali specjalny bezbarwny lakier, który pokrywa i likwiduje zarysowania nadwozia
Wszystko zależy jednak od głębokości rysy. Farba nie uzupełni ubytków powłoki lakierniczej, która została usunięta do "blachy". Może za to idealnie służyć jako środek zabezpieczający np. w czasie off-roadowej zabawy. Zarysowane miejsca należy odtłuścić a następnie nałożyć warstwę lakieru, który zlikwiduje drobne rysy, jak również zabezpieczy powłokę lakierniczą. Żywotność warstwy farby na powłoce lakierniczej, inżynierowie z Nissana określili na około 3 lata.
W trakcie testów nowa formuła bezbarwnego lakieru na tyle potwierdziła swoją skuteczność, że Nissan zdecydował się na stosowanie go już wkrótce we wszystkich nowo wyprodukowanych modelach SUV i ciężkich terenówkach, ale również jako element ochronny w przypadku aut używanych. Potem zakres stosowania lakieru ma objąć pozostałe modele. Powłoka ochronna mogłaby być nakładana na te miejsca auta, które w codziennej eksploatacji są najbardziej narażone na uszkodzenia - czyli zderzaki, drzwi i lusterka boczne.

2. Więcej Hybryd ?

Według Boscha w ciągu najbliższych 5 lat na rynek trafi nawet 50 modeli samochodów z napędem hybrydowym.
Z kolei do roku 2025 udział hybryd w rynku urośnie do 5 proc. Połączenie napędu spalinowego z elektrycznym, zasilanym energią odzyskiwaną podczas hamowania, umożliwia duże oszczędności w zużyciu paliwa podczas jazdy w mieście.

Gdzie jest twoje szczęście?

Kiedy mówimy o szczęściu, zwykle mamy na myśli jedno z trzech jego znaczeń.
Jolanta Sokól-Jedlińska

Możemy je widzieć jako nieoczekiwane pomyślne zdarzenie, traf, zbieg okoliczności mogący mieć pozytywny wpływ na przyszłość lub odwracający zawisłe nad nami niebezpieczeństwo. Szczęście jawi się tutaj jako dar od losu (mówimy: Miałem szczęście, Spotkało mnie szczęście), jest czymś zewnętrznym, co nas spotyka bez żadnej naszej zasługi. Takie szczęście jest wartością dodatkową, szansą do wykorzystania.

Drugie znaczenie przypisane jest silnym, intensywnym emocjom związanym z jakimś spełnieniem, dotarciem do celu, zdobyciem czegoś upragnionego czy otrzymaniem niespodziewanego daru. Dotyczy jakiegoś szczegółu, fragmentu życia. Szczęście jest tutaj odczuciem, wiąże się z doznawaniem dogłębnej radości, euforii, uniesienia, błogości (Przebiegła mnie fala szczęścia). Przenika całe nasze jestestwo. W skrajnych przypadkach może dawać odczucie zanikania granic, całkowitej integralności przeżywania. To stan bardzo atrakcyjny, ale podlegający nieuchronnej dynamice - to, co się szybko wznosi, szybko opada. Intensywność doznania osiąga szczyt, po czym rozprasza się. Sytuacja, która je wywołała, powszednieje. Pozostaje tęsknota za utraconym stanem iluzorycznej pełni.

Tak właśnie powszechnie kojarzone jest szczęście - z pomyślnością, powodzeniem, przyjemnością doznań. Wydaje się być czymś lekkim, radosnym i... niestety, ulotnym. Jak w wierszyku z pamiętnika:

Szczęście robaczkiem jest świętojańskim,
Zadrży, zabłyśnie i znika.
Człek za nim goni, już ma go w dłoni,
A ono... ciągle umyka.

Tymczasem nasza tęsknota za szczęściem domaga się jego trwałości.

Trzecie znaczenie szczęścia dotyczy stanu obejmującego całą aktualną sytuację życiową. Można by rzec, że to mój stosunek do tego, co mam czy co jest mi dane (Jestem szczęśliwy). Zawiera w sobie i integruje wymiar racjonalny, emocjonalny i duchowy. Widzę całą moją rzeczywistość w jej skomplikowaniu i zmienności, odczytuję jej sens, akceptuję, buduję swoją rolę na tej scenie zgodnie ze swoimi aktualnymi możliwościami i czerpię spokojną radość z jej niekoniecznie bezkolizyjnego wypełniania.

Można mówić o różnych drogach budowania się takiego stanu szczęścia. Pierwszy nazwę dobrostanem, ponieważ skupia się na świadomym zapewnieniu i utrzymaniu warunków optymalnego zadowolenia z życia. Wbrew pozorom nie oznacza to jednak koncentracji na przyjemnościach, ani w ogóle koncentracji na sobie.

Często mamy do czynienia z sytuacją, kiedy uczymy się emocjonalnego reagowania na rzeczy, które znamy wyłącznie ze słyszenia. Wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez Elizabeth A. Phelps, doktor neurologii z Uniwersytetu w Nowym Jorku, i jej współpracowników z Uniwersytetu w Yale są bardzo interesujące.

Otóż okazało się, że u pacjentów oczekujących na porażenie prądem wystąpił podobny poziom lęku jak u ludzi, którzy tego naprawdę doświadczyli. "Większość naszych obaw i niepokojów nabyliśmy w wyniku procesu komunikacji" - twierdzi Phelps i dodaje: -"Jeżeli ktoś mówi ci, że boi się psów, wtedy twój mózg reaguje tak, jak gdyby to faktycznie ciebie dotyczyło".

Wielki horoskop na 2006 rok !!!

Nieuchronnie się zbliża następny rok. Co on niesie ...?
Baranom 21,03 - 20.04
Ten rok może okazać się dla Baranów rokiem ważnych decyzji. Przede wszystkim, osoby spod tego znaku nie mogą sobie pozwolić na żadne niejasne sytuacje. Zawirowania w życiu osobistym mogą niekorzystnie wpłynąć na koncentrację w w szkole. Być może Barany w tym roku będą musiały zdecydowanie przyłożyć się do historii. Braki z poprzednich lat dadzą się we znaki!

Bykom 21.04 - 21.05
Nadchodzący rok to czas Twojego zwycięstwa. Zacznij od spraw obowiązkowych - nie będzie dla Ciebie tematów niemożliwych. Gwarantowany sukces w zdawanych egzaminach. Pogodzisz w sobie przeciwieństwa. Poczujesz napływającą siłę do działań. Nie zapomnij w tym wszystkim o sporcie. Nie tylko o tym oglądanym na wygodnej kanapie, ale przede wszystkim o aktywności ruchowej. Rok 2006 powinien być dla Ciebie rokiem zdrowego odżywiania i regularnych ćwiczeń. Pamiętaj, że to duch, ciekawość świata i nauka co dzień czegoś innego powoduje że nigdy życia nie mamy dość. A Ty na ciekawość życia i świata nie możesz narzekać. Kuba, Meksyk, Chile - czy przewodniki Gazety Wyborczej ułatwią Ci wybór?

Bliźniętom 22.05 - 21.06
Być może dojdziesz do przekonania, że Twoje życie wymaga pewnej odmiany. Nie masz ochoty na coś bardziej szalonego niż hodowla kaktusów? Pamiętaj, że możesz doprawić swoje życie nie rezygnując z zasad, którymi się do tej pory kierujesz. Nie musisz palić za sobą mostów, żeby ubarwić swoje życie. Nowości dopadną Cię w pierwszej połowie roku - nie broń się przed nimi, przyniosą Ci wiele dobrego! - choć druga połowa też nie będzie nudna jak praca przy taśmie montażowej Więcej słuchaj niż mów. Dostrzeżesz pozytywne wpływy nowych sytuacji. Wiara w zwycięstwo pobudzi w tobie ukryte energie.

Rakom 22.06 - 23.07
W pierwszym miesiącu roku musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pewnych rzeczy nie będziesz mógł dopiąć, ale nie przejmuj się: co się odwlecze, to nie uciecze. To, że nie wszystkie swoje plany od razu zrealizujesz, nie znaczy, że w ogóle one nie wypalą. Po prostu na efekt poczekasz dłużej. Wiosną stanie się coś bardzo ważnego, co będzie miało ogromny wpływ na Twoje życie. Dla Ciebie będzie to ciężki, ale także satysfakcjonujący czas. Latem wreszcie odpoczniesz i od lata rozpoczną się zmiany na lepsze w Twoim życiu i życiu Twoich najbliższych.

Lwom 24.07 - 23.08
Unikaj stresu, a znajdziesz odpowiednie pole dla samorealizacji. Twoje zachowanie wzbudzi podziw otoczenia, ale też kontrowersje. Nastał czas szukania własnej oryginalnej drogi. W szkole zdecydowanie bardziej musisz popracować nad matematyką – może już najwyższy czas nauczyć się wzoru na pole kwadratu? :)

Pannom 24.08 - 23.09
Działaj aktywnie. Rozwiązanie problemu nastąpi poprzez odejście od starych schematów. Pojawią się nowe możliwości. Dlatego potrzeba ci więcej odwagi. Bądź bardziej aktywny fizycznie – nie uciekaj od lekcji WF-u bo narobią się spore braki, które trzeba będzie później odrabiać. Uważaj też na chemię.

Wagom 24.09 - 23.10
Latem możesz mieć urwanie głowy, możliwe, ze w tym okresie będziesz utrapieniem dla innych. Weź poprawkę na to, że będziesz bardziej niż kiedykolwiek narażony(a) na stres. Jeżeli nic niespodziewanego nie stanie Ci na przeszkodzie (strzeż się Baranów!) to ostatni kwartał roku będzie zupełnie nowym etapem w Twoim życiu. Być może pojawią się nowe możliwości, zobaczysz miejsca, których nigdy nie widziałe(a)ś.

Skorpionom 24.10 - 22.11
Nadchodzący rok poświęcisz swoim najbliższym i sobie. Pod koniec pierwszego kwartału przeżyjesz wydarzenie, które częściowo zmieni Twój sposób patrzenia na świat, ale nie obawiaj się: zarówno Ty, jak i otaczający Cię ludzie skorzystają na tej nowej perspektywie. Otwórz się bardziej na ludzi, a przekonasz się jak wielu osób ceni Cię i Twoją pracęPo wakacjach zaangażujesz się w coś zupełnie dla Ciebie nowego - obyś tego nie żałował. Z pozoru przyniesie Ci to dużo satysfakcji, jednak później przyjdzie otrzeźwienie.

Strzelecom 23.11 - 21.12
W tym roku nie narzucaj nikomu swojego zdania. Będziesz tak stanowczy, że tylko możesz tym wywołać niepotrzebny konflikt. Silna potrzeba wyrażenia siebie w nowy sposób spowoduje, że chętniej też sięgniesz do działań artystycznych. Może w roku 2006 namalujesz swój pierwszy obraz? Otworzysz się na nowe doświadczenia.

Koziorożcom 22.12 - 20.01
Dobry rok na kontakty z ludźmi, którzy rozumieją i czują poruszenia Twojej duszy, bowiem poprzez duszę kontaktujesz się ze swoim umysłem. Rok sprzyjający rozmowom nawet z osobami inaczej myślącymi niż Ty, to rok poznawania nowych, ciekawych osób. Różnorodność osobowości nawet Ciebie zadziwi. W szkole coraz lepiej i, choć około czerwca będzie naprawdę gorąco, rewelacyjnie sobie ze wszystkim poradzisz.

Wodnikom 21.01 - 19.02
Droga do sukcesu jest otwarta. Zdobędziesz powodzenie u ludzi, którzy poszukują nowych rozwiązań. Znajdziesz dość energii, aby się zrealizować na nowym polu. Raz na jakiś czas warto przyhamować i pozwolić sobie na nicnierobienie. Wiosna przyjdzie szybko. Nie odpuszczaj ciepłych dni, nie mów sobie "dziś muszę, może jutro", jeśli poczujesz ochotę spakuj najpotrzebniejsze rzeczy i jedź za miasto. Odpocznij od zgiełku.

Rybom 20.02 - 19.02
Jeśli nie będziesz stawiać trudnych spraw na ostrzu noża, znakomicie uda ci się zrozumieć logikę otaczających cię zdarzeń. Możesz przekazać innym swoje doświadczenia w jasnej formie. Przy Rybach w 2006 roku każdy będzie czuł się bezpieczny. Twoja marzycielska natura ustąpi konkretom i zdrowemu rozsądkowi. Nabierzesz cech do Ciebie niepodobnych, co niektórzy przypiszą to przypadającym co 7 lat zmianom osobowości.

Przygotowała: Ania

Kącik sportowy"

Otylia chce wrócić do pływania !!!
"Zamierzam wrócić. Nie po medale i popularność, ale dlatego, że kocham wodę" - zadeklarowała Otylia Jędrzejczak na konferencji prasowej, ocierając łzy.

Od wypadku, w którym auto kierowane przez mistrzynię olimpijską roztrzaskało się o drzewo, minęły dwa miesiące. Na miejscu zginął brat Otylii, 19 letni Szymon, ona była mocno poturbowana.

Wczoraj pierwszy raz po tragedii pokazała się i przemówiła publicznie: "Był moment, że chciałam zrezygnować z pływania. Ale to sport, który uprawiam od lat. Wierzę, że teraz mi pomoże".

Wracaj nasza Otylio !!!

Strefa humoru

Uwagi z dzienniczków szkolnych
Kowalska i Jóźwiak nie chcą podąć swego nazwiska.

Pociął koledze sweter, chcąc sprawdzić jakość wyrobu.

Zjada ściągi po klasówce.

Z radości, ze nie ma nauczyciela, zwalił tablice.

Nie uważa i biega na lekcjach wf-u.

Śpiewa na lekcji muzyki.

Wyrwany do odpowiedzi mówi, ze nie będzie zeznawał bez adwokata.

W czasie wyścigu międzyszkolnego umyślnie biegł wolno, by, jak twierdzi, zyskać na czasie.

Po napisaniu kartkówki nie oddal jej, twierdząc, ze zostawił ją w domu.

Uczeń chodzi po ścianie.

Uczeń siedzi w ławce i zachowuje się podejrzanie.

Przyszedł w butach do szkoły.

Udaje, ze słucha nauczyciela.

Nie nosi kredek i to ciągle.

Pani syn lata z gołym brzuchem po błocie.

Wiązał koleżankę do krzesła i żąda okupu.

Zdania, które padły w sądach

Pytanie: Kiedy są Pana urodziny?
Odpowiedz: 15 lipca.
P: Którego roku?
O: Każdego roku.

P: Ile lat ma Pani syn, ten, który z Panią mieszka?
O: 38 albo 35, stale mi się myli.
P: Jak długo on już z Panią mieszka?
O: 45 lat.

P: Na wszystkie pytania musisz odpowiedzieć słownie. Do której szkoły chodziłeś?
O: Słownie.

Prawa Murphy'ego - i nie tylko

Siódma zasada Murphy'ego: Każde rozwiązanie ujawnia nowe problemy.

Prawo Lyncha: Jeśli sprawy zaczynają iść źle... wszyscy wychodzą.

Prawo epidemii: Jeśli ci się polepszyło, to twojemu lekarzowi się pogorszyło.

Drugie prawo Sodda: Kiedy w końcu zobaczysz światełko w tunelu, na pewno będzie to pociąg nadjeżdżający z przeciwka.

Zasada Merhina: Jeśli masz wątpliwości, to tak już zostanie.

Prawo Glyme'a: Podstawą sukcesu jest szczerość. Jeżeli dasz radę ją podrobić, uda ci się.

Prawo Liebermana: Wszyscy kłamią. Ale to nieważne, ponieważ i tak nikt nie słucha.

Zasada Rockefellera: Nie rób rzeczy, na których możesz zostać złapany.

Prawo Evansa i Bjorna: Jeśli coś poszło źle, to na pewno był ktoś, kto mówił, że tak będzie.

Prawo Jonesa: Człowiek, który uśmiecha się, gdy sprawy idą źle, myśli o człowieku, na którego można zwalić winę.

SKRÓTY

pożegnanie Piotra po francusku - papier
pojemnik ze zjawami - koszmar
tajemnica Arkadiusza - sekretarka
przystań pieniędzy - portmonetka
pytanie, czy coś jest niedrogie - czytanie
skrzyżowanie kota z papugą - kotara
oddanie głosu kaczce - tykwa
syn optyka - synoptyk
żarówka o ogromnej wadze - ciężarówka
człowiek z dezodorantem - fama

DOWCIPY :D


- Maaamooo, ja niee chcę iść do szkoły!
- Jasiu, zaczął się rok szkolny i musisz iść!
- Alee maaamoo, ja nie lubię szkoły!
- Jasiu! Idż do szkoły, zobaczysz będzie bardzo miło.
- Ale maaamoo, dzieci mnie nie lubią i ja ich nie lubię!
- Jasiu! Musisz iść do szkoły, w końcu jesteś tam dyrektorem!

Zdenerwowana matka pisze do nauczycielki:
- "Bardzo prosimy już nigdy więcej nie bić Jasia! Bo to słabe, dobre, biedne dziecko. My sami nigdy go nie bijemy. Chyba, że w obronie własnej..."

Pani w szkole:
- Czy pamiętaliście, aby przez weekend zrobić dwa dobre uczynki?
Na to odzywa się Jaś:
- Tak. Jak przyjechałem w sobotę do cioci, to się ucieszyła, a jak następnego dnia wyjeżdżałem, cieszyła się jeszcze bardziej!

Rebus

rebus.JPG



Skład redakcji : Iza Polak, Martyna Krzyścin, Patrycja Foryś, Zosia Miarka ,Patryk Naglik, Tomasz Żyrkowski, Wojciech Cibor, Krystian Ficek, Daniel Kołaczyk, Dominika Kolber, Anna Kryta, Kornelia Rohulko, Aneta Pióro, Paulina Góralczyk, Iza Frączek, Klaudia Kapela, Joanna Chachuła, Tomasz Żyrkowski.

Redaktor naczelny : Kornelia Rohulko

Opiekun redakcji : mgr inż. Jadwiga Cibor
Ostatnia modyfikacja strony: 23-03-2014


kontakt z administratorem