Oddział zerowy
   Przedszkole
   Historia
   Patron szkoły
   Pracownicy szkoły
   Wychowawcy klas
   Konsultacje
   Samorząd uczniowski
   Konkursy
   Programy
   Adopcja Serca
   Koło Teatralne
   AndInO
   Gazetka szkolna
   Pedagog
   Biblioteka
   Świetlica szkolna
   Pielęgniarka
   System oceniania
   Archiwum
   Kontakt
Linki dla rodzicówLinki dla uczniówLinki dla nauczycieli


Gazetka Szkolna "Spoko"


Co słychać w naszej szkole?

13 października br. uczniowie klas Ia i Ib zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

W WDK w Zagórniku na uroczystym apelu poświęconym również Świętu Edukacji Narodowej zgromadzili się nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Pierwszaki przygotowały piosenki i piękne wierszyki, za co zostali nagrodzeni brawami. Dyrektor naszej szkoły, Tomasz Osowski pasował wielkim, kolorowym piórem wszystkie pierwszaki. Dzieci otrzymały też legitymacje szkolne.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Rada Rodziców oraz RSU złożyli wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdeczne życzenia.

Dzień Papieski

Dnia 18.10.2005r. w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Papieski". Na wspólnym apelu grupa oazowa naszej parafii przygotowała krótki opis z najważniejszych wydarzeń z życia papież Jan Pawła II. Potem usłyszeliśmy przemówienie pana Dyrektora i Księdza Stanisława Wilkołaka. Następnie klasy VI i gimnazjalne z zaciekawieniem oglądały film Pt."Karol-człowiek , który został papieżem".

W tym szczególnym dniu wspominaliśmy niezwykły pontyfikat Ja o nazwie Sna Pawła II. Papież był i będzie w naszych sercach zapisany jako wielki autorytet i rodak.

Karol, człowiek który został papieżem Reżyseria: Giacomo Battiato Na podstawie książki "Historia Karola": Gian Franco Svidercoschi

Akcja filmu rozpoczyna się w 1939 roku, gdy wojska niemieckie dokonują inwazji na Polskę. Pod nazistowską okupacją młody student Uniwersytetu Jagiellońskiego, świadek aresztowania wykładowców tej uczelni i szargania ludzkiego prawa do zachowania własnej tożsamości, dochodzi do wniosku, że powinien powstrzymać się od walki zbrojnej, a poświęcić się raczej chronieniu duchowego dziedzictwa narodu.
W czasie wojny traci najbliższych: ojca, przyjaciół i kolegów. Karol Wojtyła stara się, aby w tym dotkniętym złem świecie, dawać świadectwo ludzkich i religijnych wartości opartych na miłości Boga.
Po wojnie Wojtyła już jako ksiądz, a następnie jako biskup w szczególny sposób interesuje się światem ludzi pracy, zjednując sobie ich bezinteresowną, pełną prostoty miłością i rzeczywistym świadectwem wiary. W ten sposób staje się niedocenianym, lecz niebezpiecznym przeciwnikiem komunistów

...Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą... ks. Jan Twardowski

Dni 1 i 2 listopada są poświęcone pamięci zmarłych. Terminy te zostały ustanowione przez Kościół: uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.) w IX wieku, zaś Dzień Zaduszny (2.11.) w X wieku. Nie ma takiego zakątka na ziemi, w którym nie oddawano by czci zmarłym. Pamięć o nich wynika bowiem z najgłębszej, wewnętrznej, płynącej z serca potrzeby wdzięczności, miłości i pamięci o tych wszystkich, którzy odeszli.
Wielkie, polskie święto zmarłych odprawiane 1 i 2 listopada jest więc niejako przedłużeniem uroczystości zadusznych odprawianych przez naszych przodków. Wierzyli oni, że duchy zmarłych mogą w tę noc przychodzić na ziemię, że ich cienie idą z cmentarza do kościoła na nocne nabożeństwo, które celebruje dla nich duch zmarłego proboszcza.
Jeszcze na początku XX w. w wigilię Zaduszek pieczono chleby, gotowano bób i kaszę, na wschodzie także kutię z maku, pszenicy i miodu, a wszystko to wraz z wódką pozostawiano na noc na stole jako poczęstunek dla duchów. Prawosławni również obecnie zanoszą jedzenie na cmentarz i kładą je na mogiły. Zostawiano otwarte furtki, uchylone drzwi, aby duchy mogły bez przeszkód wkroczyć w progi swych domostw. Palono wielkie ognie na cmentarzach, rozstajnych drogach, na podwórzach, a zwłaszcza na grobach samobójców.
Dzisiaj wszystkie te praktyki i ofiary zastąpione zostały nabożeństwami w kościołach, modlitwami, odwiedzaniem cmentarzy, kwiatami składanymi na mogiłach i płonącymi świecami. Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są w Polsce również dniami pamięci narodowej. Znicze płoną na grobach powstańczych, w cmentarnych kwaterach wojskowych, na bezimiennych (tak w Polsce licznych) polnych i leśnych mogiłach żołnierskich, na miejscach straceń i tablicach pamiątkowych poświęconych pamięci poległych we wszystkich wojnach. Płoną również na grobach ludzi szczególnie zasłużonych dla Polski i jej kultury. A są to wszystko znaki nieprzemijającej pamięci i wiary, że nie wszystko umiera.

Kącik historyczny

REWOLUCJA PAŹDZIERNIKOWA

Rewolucja październikowa - przejęcie przez partię bolszewików władzy w Rosji rozpoczęte w Piotrogrodzie w nocy z 6 na 7 listopada 1917 roku (według obowiązującego wtedy w Rosji kalendarza juliańskiego był to 25 i 26 października - stąd nazwa).

Przyczyny Głównymi przyczynami były trwająca od dwóch lat I wojna światowa, porażki armii rosyjskiej i pogarszająca się sytuacja gospodarcza spowodowała ogólne zniechęcenie i upadek caratu.

Przewrót
6 listopada rząd tymczasowy zadecydował o zamknięciu bolszewickich gazet oraz wprowadzeniu wojska do stolicy, ale tylko przyspieszyło to wybuch powstania. Członkowie Czerwonej Gwardii (partyjnych bojówek bolszewików) oraz popierający ich marynarze i żołnierze bez trudu zajęli strategiczne punkty. Następnego dnia cały Piotrogród (oprócz siedziby rządu - Pałacu Zimowego) był w rękach powstańców. Kiereński uciekł ze stolicy, a obradujący właśnie II Zjazd Rad Delegatów Robotniczych i Żołnierskich ogłosił przejęcie władzy przez "Tymczasowy rząd robotniczo-chłopski - Radę Komisarzy Ludowych", którego przewodniczącym został przywódca bolszewików - Lenin. W całej Rosji władzę objęły komitety rewolucyjne oraz rady delegatów robotniczych, żołnierskich i chłopskich. Zjazd uchwalił przygotowane przez Lenina "dekret o pokoju" (proponujący walczącym stronom natychmiastowe rozmowy pokojowe) oraz "dekret o ziemi" (przewidujący konfiskatę ziemi obszarniczej oraz jej "socjalizację" i rozdzielenie między chłopów). Wkrótce nowe władze zaczęły kontrolować większość miast Rosji, a głównodowodzącym wojsk został bolszewik - sierżant Nikołaj Krylenko.

Wojna domowa
10 listopada wydano dekret zabraniający wydań "kontrrewolucyjnych" - czyli przywracający cenzurę. Zakazano działalności frakcyjnej w partii. Utworzono 'Cze-Ka', czyli komisję do walki z kontrrewolucją, na której czele stanął polski komunista, Feliks Dzierżyński. Rząd Lenina wydał dekrety o radach robotniczych w fabrykach, bezpłatnym, świeckim nauczaniu i inne postanowienia realizujące postulaty socjalizmu. Niedługo później (1917-1918) odebrano majątki cerkwi prawosławnej, znacjonalizowano fabryki i banki. Trwała też walka z opozycją. Lenin kierował się ukutą przez Machiavellego regułą polityczną "cel uświęca środki" i wierzył, że w drodze do realizacji idei wolno mu uczynić wszystko, łącznie z masowymi mordami, które traktował jak wyroki śmierci jeśli nie w imieniu, to przynajmniej w interesie ludu. Tymczasem kilku carskich generałów: Denikin, Kołczak i Wrangel sformowało jednostki wojskowe w celu walki z rewolucjonistami i przywrócenia monarchii. Rozpoczęła się wojna domowa i jednocześnie pochód rewolucji na zachód - inwazja na Polskę. Rewolucja "szła" w dwie strony. Celem Lenina, jak sam twierdził, nie było zaprowadzenie dyktatury proletariatu w Rosji, ale na całym świecie.

M.K

Dobroczynność, jak widać

Czy jest to moda na dobroczynność, czy na opaski? Psycholog społeczny dr Joanna Heidtman przekonuje, że pomysł jest dobry, bo opaski działają jak serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: - Powstaje wręcz społeczna presja, by je kupić. Człowiek jest zwierzęciem stadnym. To dobrze, że wykorzystuje się tę cechę dla celów charytatywnych. (WWW.onet.pl)

Zbieramy wodę!

www.wodapitna.pl Naszym celem jest zebranie funduszy na pomoc ludziom nie mającym dostępu do wody pitnej. Na całym świecie jest ich ponad miliard! Dramatyczny brak wody pitnej sprawia, że Sudan, Sri Lanka, Afganistan i Czeczenia są dla setek tysięcy ludzi prawdziwym obozem przetrwania. A wystarczy 5 zł, by zaspokoić pragnienie jednego człowieka przez cały miesiąc!

Kup opaskę na rękę podkreślającą Twoje zaangażowanie w program, mający na celu zapewnienie tysiącom ludzi na całym świecie dostępu do wody pitnej. Opaska "ZBIERAM WODĘ" nie jest tylko ozdobą - symbolizuje problem, jest nośnikiem idei solidarności ze społecznościami cierpiącymi przez brak wody.

Opaski pojawiły się w sprzedaży 25 sierpnia. Szukaj ich w salonach EMPIK, INMEDIO, RELAY i sklepach Cropp Town. Sponsorem opaski jest BP. Koszt 1 sztuki: 5 zł. (artykuły pochodzące ze strony i WWW.wodapitna.pl )
Od Lance’a do lansu

Między dobroczynnością a modą.

Część służy zbieraniu funduszy, niektóre - manifestowaniu przekonań, jeszcze inne to gadżety bez przesłania. Kto by pomyślał, że tylu ludzi zechce nosić na nadgarstku silikonową opaskę? Zaczęło się od Lance’a Armstronga. Fundacja założona przez amerykańskiego kolarza - wielokrotnego zwycięzcę Tour de France, który wygrał także walkę z nowotworem - zbierała fundusze, sprzedając silikonowe bransoletki na nadgarstek. Żółte, jak żółta koszulka lidera, z napisem "Livestrong". Dochód ze sprzedaży (każda kosztowała dolara) przeznaczano na wsparcie walczących z rakiem. Szybko stały się niemal symbolem fundacji, zwłaszcza gdy zaczęli je nosić znani sportowcy. Sprzedano ich ponad 50 milionów, a pomysł przejęli organizatorzy akcji "Stand Up, Speak Up" - dwie splecione opaski, białą i czarną, założyli słynni piłkarze, jak Ronaldinho i Thierry Henry, by zaprotestować przeciw rasizmowi na stadionach. Wkrótce pojawiły się opaski z napisami "One" i "Make Poverty History", na rzecz walki z ubóstwem. I tu wsparcie gwiazd (takich jak Bono, Cameron Diaz czy Brad Pitt) zapewniło kampanii popularność, a organizatorom - fundusze. Transmisję z wielkiego charytatywnego koncertu "Life 8" przerywały reklamy społeczne z udziałem tych postaci. Wszyscy mieli na nadgarstkach białe bransoletki. Nawet na Światowych Dniach Młodzieży w Kolonii sprzedawano splecione opaski białą i czerwoną z napisami "In memoriam Johannes Paul II - Requiescat in pace" - jako cegiełkę na papieskie dzieło misyjne. Gadżet stał się znany na świecie. I niezwykle modny.

Co nieco o sporcie, czyli jak się miewa Otylia Jędzrzejczak.

Ktoś tę Otylię musi zastąpić
Trener kadry narodowej pływaków Paweł Słomiński dzieli czas między reprezentację a towarzyszenie w cierpieniu Otylii Jędrzejczak - czytamy w "Dzienniku Polskim". Zawsze powtarzał, że trener to ktoś więcej niż zleceniodawca ćwiczeń fizycznych, których wykonanie zapewni zawodnikowi sukcesy. Teraz Paweł Słomiński, współautor sukcesów mistrzyni olimpijskiej i świata Otylii, przekonuje, że miał rację.

"Po pierwszym szoku związanych z wypadkiem Otylii i jej brata zawodnicy wyraźnie się otrząsnęli i chyba nawet mają świadomość, że ktoś tę Otylię musi zastąpić, przynajmniej na razie, że potrzeba wykreować gwiazdę, konia, który pociągnie teraz reprezentację. Czy to się komuś uda, to dopiero zobaczymy. Otylia musi się teraz wyleczyć. Pierwszym przełomowym momentem będzie dla niej pełnia zdrowia fizycznego. Jeśli przestanie czuć dyskomfort związany z bólem w barku, w kręgosłupie, to wtedy zacznie się praca nad psychiką - na początek człowieka, a potem sportowca" - powiedział Słomiński.

"To, co możemy, to Otylii zapewniamy. Ja jestem dobrej myśli. Wydaje mi się, że powinna się z tego wygrzebać. Mam takie wewnętrzne poczucie, że jeśli wróci do sportu, to ja się postaram przekuć to nieszczęście w coś bardzo wartościowego" - dodał.

Ciekawostki prosto z Chin

Ale numer! Jeszcze kilkaset lat temu w Chinach uważano, że ładne stopy to małe stopy. Każda dziewczynka musiała chodzić ze stopami obwiązanymi płótnem tak ciasno, że palce podwijały jej się pod podeszwy. Sześcioletnia dziewczynka miała mieć stópki o długości 8 cm!

W chińskiej muzyce bardzo popularne są instrumenty strunowe, a rysunki niektórych niektórych nich pochodzą sprzed 3000 lat! Na jednych grano szarpiąc struny np. na harfie, na innych – używając smyczka (np.na skrzypcach

...W Provo (Utah, USA) obowiązuje przepis zabraniający wychodzenia psom z domu po godzinie 19:00.

...W Świdnicy w miejscach publicznych nie wolno przeklinać. Za używanie wulgarnych słów straż miejska karze mandatami w wysokości od 5 do 50 zl.

...W stanie Illinois (USA) kategorycznie zabronione jest wchodzenie do gmachu opery z pluszowym misiem.

...mieście Lelczyce (Bialorus) obowiązuje zakaz sprzedaży jajek. Jajka mozna nadyć wyłącznie w aptece, na recepte lekarską.

...Na Kubie, po groźbą utraty auta, nie wolno wozic prywatnym samochodem nikogo oprócz najbliższej rodziny.

...Władze Rumunii wydały zakaz wjazdu na swoje terytorium brudnym samochodom.

Pewna osoba mieszkająca w Hull, w Anglii wygrała w tamtejszym totolotku ponad dwa miliony funtów i nie odebrała nagrody. Ogłoszono apele w radio, miejscowej prasie i telewizji. Przez pewien czas nawet samolot z ogłoszeniem latał nad miastem z transparentem wzywającym do odebrania pieniędzy. Po pewnym czasie gazeta w Hull otrzymała list od 89-letniej kobiety, której niedawno zmarły mąż wypełnił szczęśliwy kupon. Napisała w nim, że nie pragnie wygranej bo jest już za stara i nie potrzebuje pieniędzy, a w dodatku nie ma żadnych krewnych. Lokalny szpital, w którym zmarł jej mąż apelował bezskutecznie, aby wygraną przeznaczyła na rzecz szpitala. Wygrana jednak nie została odebrana w regulaminowym terminie i po 6 miesiącach przepadła.

Kącik motoryzacyjny

1. Najdroższy samochód na świecie!
Rusza produkcja najdroższego samochodu na świecie (13:31 01.09.2005r. w czwartek) Firma Bugatti Automobiles SAS - filia Volkswagena - zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu rozpoczyna seryjną produkcję najszybszego i najdroższego samochodu na świecie. Pojazd EB Veyron 16.4 ma silnik o mocy 1001 KM i rozwija prędkość 407 km/h, a kosztować będzie 1 milion euro (plus podatki).
2. Najmocniejsza Vectra
Na tegorocznym salonie we Frankfurcie Opel zaprezentuje Vectrę w sportowej wersji OPC. Będzie to najszybszy model w całej gamie Opla. Pod maską znajdzie się turbodoładowany motor V6 o pojemności 2,8 L rozwijający moc 255 KM. Maksymalny moment obrotowy wartości 355 Nm. będzie przenoszony na przednie koła przez 6-stopniową manualną przekładnie.
3. Najdłuższy dystans bez tankowania.
1672 km bez tankowania! Mercedes nie ustaje w udowadniamy wysokiej jakości produkowanych przez siebie silników wysokoprężnych. Po pokonaniu m.in. 100 tysięcy kilometrów z rekordową prędkością tym razem trzy mercedesy 320 CDI udowodniły, że mogą zadowolić się minimalną ilością paliwa. Po zakończeniu 30-dniowej próby szybkości, która odbywała się na pięciomilowym owalnym torze w Laredo w Teksasie pojazdy ruszyły do Tallahassee na Florydzie, jadąc przez Luizjanę, Missisipi i Alabamę.
4. Supra na aukcji
Szokująca wiadomość dla fanów wyścigów na 1/4 mili w Polsce!! Toyota Supra Piotra Dobrowolskiego z rodowodem inter cars, została wystawiona na aukcje!!! Czyżby Dobrowolskiego zmęczyły ciągłe walki z 4-napedówkami?

przygotował Wojtek

Program Pajacyk

to nazwa, a zarazem symbol, prowadzonego od 1998 r. przez Polską Akcję Humanitarną programu dożywiania dzieci w szkołach i świetlicach. Na terenach o wysokim stopniu bezrobocia liczne rodziny pozostają bez środków do życia. Rządowe i gminne działania, z powodu niewystarczającego budżetu i sztywnych kryteriów, pozostawiają wiele dzieci bez pomocy. Fundacja stara się, w miarę swoich możliwości, zapełnić tę lukę, poprawić sytuację bytową dzieci, ich warunki życia i nauki. Pomoc polega na finansowaniu obiadów dla dzieci, które nie są objęte pomocą gmin. Często dzięki dożywianiu dzieci regularniej chodzą do szkoły, co poprawia ich wyniki w nauce. W ciągu 7 lat prowadzenia programu Fundacja zapewniła prawie 30 tys. dzieci przeszło 3 900 tys. posiłków.

Jeżeli masz Internet klikaj jak najczęściej w brzuszek Pajacyka na stronie www.pajacyk.pl - Każdy sponsor na tej stronie płaci 5 gr za odsłonę.

Kilka uwag o tym w jaki sposób warto się uczyć

Jeśli macie zamiar uczyć się tak, aby:
  • wyrwani do odpowiedzi na lekcji umieć dobrze odpowiedzieć
  • po lekcji przez dłuższy okres czasu pamiętać o tym, czego się nauczyliście
  • przed sprawdzianem czy klasówką minimalną ilość czasu poświęcać na powtórzenie materiału i mimo to uzyskać dobrą ocenę.
To pamiętajcie, że:
  • nauka rozpoczyna się na lekcji (uwaga i aktywny udział w lekcji zaoszczędzą Wam sporo czasu, który musielibyście poświęcić na samodzielne opanowywanie nowego materiału, no i jak dobre wrażenie zrobicie!)
  • powtarzanie jest matką nauki (niestety nie da się tego uniknąć; mamy taki a nie inny mózg).
Jak powtarzać?
  • Po przyjściu do domu, krótkim odpoczynku (rodzaj odpoczynku zależy od Ciebie, pamiętaj jednak o tym, że tlen potrzebny jest do pracy szarych komórek) staraj się przypomnieć o czym uczyliście się na lekcji, dopiero potem "przekartkuj" podręcznik i zeszyt. Warto wtedy odrobić pisemne zadanie, odrabianie go zajmie Wam mniej czasu i będzie niezłym sposobem na dodatkowe utrwalenie materiału, poza tym będziecie mieli je "z głowy".
  • W przeddzień lekcji, o przyzwoitej porze dnia i po odpoczynku postaraj się znowu przypomnieć, co robiliście na ostatniej lekcji, a następnie czytaj ze zrozumieniem krótkie fragmenty z podręcznika i po ich przeczytaniu sprawdzaj ile udało się zapamiętać z tekstu, zwracaj uwagę na rysunki, wykresy i schematy, konfrontuj z nimi tekst.
  • Przy powtarzaniu pomocne będą pytania często umieszczane pod koniec rozdziału. Powtórzenie bez pomocy podręcznika, ale przy posługiwaniu się rysunkami może zakończyć naukę. Pewność natomiast tego, że w pełni rozumiecie to, czego się uczyliście da Wam rozwiązywanie nowoczesnych testów.
  • Przed sprawdzianem wystarczy przejrzeć podręcznik, zeszyt, rozwiązać kilka testów, a jeszcze lepiej napisać kilka różnego typu testów rozpoczynając od najprostszych, czyli tzw. testów wyboru (pamiętaj o rysunkach).
Czy to już wszystko? NIE!!!
  • Twój tydzień powinien być rozsądnie zaplanowany, zgodnie z planem lekcji i zajęć pozalekcyjnych.
  • Przed przystąpieniem do nauki musisz nastawić się do niej pozytywnie; dużo łatwiej, przyjemniej i szybciej będziesz się uczyć.
  • W ciągu nauki rób krótkie przerwy, a naukę łatwiejszych i trudniejszych przedmiotów "przeplataj". Może warto zacząć od przedmiotu mniej przez Ciebie lubianego. Cóż to za ulga, jeśli nie będzie wisiał nad Tobą jak miecz Damoklesa!
  • Pamiętaj o wypoczynku i regeneracji organizmu, duży wysiłek fizyczny odstresowuje, podobnie jak kontakt z przyrodą, pływanie, taniec i odpowiednia muzyka. Pamiętaj o odpowiedniej ilości snu!
  • Nie musisz wszystkiego umieć na piątkę, zdecydowanie jednak nie powinniście mieć czegoś, co nazywane jest oceną dopuszczającą.

10 dowodów na to, że żyjesz w XXI wieku

  1. Właśnie próbowałeś wprowadzić swój PIN do mikrofalówki.
  2. Mama wysyła ci SMS-a z informacją o tym, że już pora na kolację, a ty odsyłasz Ci e-maila z odpowiedzią, że zaraz przyjdziesz do kuchni.
  3. Kilka razy dziennie gawędzisz z nieznajomym z Południowej Afryki, ale w tym miesiącu nie rozmawiałeś jeszcze ze swoim sąsiadem zza ściany.
  4. Wracając ze szkoły zatrzymujesz się przed domem i dzwonisz z komórki by sprawdzić czy ktoś jest w domu.
  5. Każda reklama w telewizji posiada adres WWW na dole ekranu.
  6. Kupujesz komputer, a po sześciu miesiącach jest on przestarzały i wart połowę ceny za którą go kupiłeś.
  7. Przyczyną braku kontaktu z rodziną jest to, że nie posiadają oni adresu e-mailowego.
  8. Wstajesz rano i wchodzisz do Internetu zanim jeszcze zdążysz wypić herbatę.
  9. Budzisz się o drugiej nad ranem by pójść do łazienki, a w powrotnej drodze do łóżka sprawdzasz jeszcze czy ktoś nie przysłał Ci e-maila.
  10. Czytasz ten tekst.

Wypowiedzi nauczycieli (oczywiście nie z naszej szkoły :) )

  1. Jak nie wierzycie to spytajcie starszych rówieśników.
  2. Spójrzcie na tej mapie na teren kropkowany kreskami.
  3. Jak mam mieć szczęśliwy przyszły rok, jeżeli będę was uczyć?
  4. Wstań i zobacz jak siedzisz!
  5. Nie będę wam piąty raz powtarzać! Mówiliśmy o tym już trzy razy!
  6. Wszyscy wychodzą, reszta zostaje.
  7. Gadam do was jak mur do ściany.
  8. To już jest szczyt, zaraz pójdę z dyrektorem do dziennika

HOROSKOP

Baran 21,03 - 20.04
Jesteś ambitny, impulsywny, pomysłowy, dynamiczny. Uczysz się chętnie i szybko. Lubisz szkołę, ale pod warunkiem, że nie będziesz się w niej nudził. Jesteś ciekawski, bardzo ruchliwy, typowy klasowy rozrabiaka. Szybko zdobywasz sympatię rówieśników i często stajesz się " liderem klasowym".

Byk 21.04 - 21.05
Jesteś spokojny, ambitny, cierpliwy, konstruktywny a motorem Twojego działania jest koncentracja i organizacja. Uczysz się chętnie, masz dobrą pamięć. Niechętnie robisz więcej niż musisz. Przeważnie w szkole jesteś spokojny, pilny, nie lubisz być w centrum zainteresowania.

Bliźnięta 22.05 - 21.06
Jesteś błyskotliwy, elokwentny, pomysłowy, wszechstronny. Działasz pod wpływem ciekawości i impulsu. Uczysz się szybko, łatwo przyswajasz informacje i z taką samą łatwością przekazujesz je innym. Rówieśnicy bardzo Cię lubią, często uważają Cię za " klasowego wesołka". Nauczyciele doceniają Twój błyskotliwy umysł i ciekawość świata.

Rak 22.06 - 23.07
Jesteś bystry, wrażliwy, pomysłowy, zręczny, a do działania popycha Cię wyobraźnia. Uczysz się szybko, zapamiętując usłyszane wiadomości. Jesteś lubiany przez rówieśników, a Twoi znajomi mogą liczyć na Ciebie w niejednej sytuacji. Uważaj bo łatwo ulegasz wpływom innych.

Lew 24.07 - 23.08
Jesteś ambitny, szlachetny, przywódczy, obdarzony wieloma talentami, a motorem Twojego działania jest zaspokojenie wyższych aspiracji. Uczysz się z łatwością, ambitnie dążąc do tego, aby być jednym z najlepszych.Łatwo zdobywasz sympatię rówieśników, często stajesz się " liderem grupy".

Panna 24.08 - 23.09
Jesteś poważny, logiczny, rozsądny i odpowiedzialny. Szybko się uczysz, kierujesz się logiką, lubisz pisać i dyskutować. Ostrożne podchodzisz do zawierania znajomości, ale jeśli kogoś obdarzysz sympatią stajesz się otwarty i bezpośredni. problemów.

Waga 24.09 - 23.10
Jesteś miły, układny, zdolny, bezpośredni, cenisz piękno, dążysz do harmonii. Uczysz się szybko, masz dużą siłę przebicia i dobrze potrafisz ją ocenić. Masz pacyfistyczne nastawienie do świata, otaczasz się dużą ilością znajomych, lubisz pomagać innym. Lubisz sztukę, piękno i harmonię.

Skorpion 24.10 - 22.11
Jesteś odważny, oryginalny, przenikliwy, twórczy i ambitny. Uczysz się szybko i wytrwale, dążąc do znaczących osiągnięć. Jesteś lubiany przez rówieśników, ale lubisz też samotność. Zachowujesz rezerwę wobec innych. Szybciej przyswajasz wiedzę ucząc się w samotności. Jesteś skryty i sceptyczny. Dlatego bliskie Ci będą dziedziny, w których potrzebne jest analityczne myślenie.

Strzelec 23.11 - 21.12
Jesteś błyskotliwy, ambitny, szlachetny, utalentowany, a motorem Twojego działania jest entuzjazm. Uczysz się szybko, masz dobrą pamięć. Łatwo adaptujesz się w każdym środowisku, otaczając się duża liczbą znajomych.

Koziorożec 22.12 - 20.01
Jesteś ostrożny, ambitny, rozsądny, praktyczny i pracowity. Uczysz się z łatwością, cechuje Cię dobra pamięć i zdrowy rozsądek. Rówieśnicy Cię lubią, ale ostrożnie dobierasz sobie przyjaciół. Twoje działania oparte są na rozsądku i pracowitości. Osiągasz sukces dzięki wytrwałości, ambicji i konsekwencji.

Wodnik 21.01 - 19.02
Jesteś urodzonym humanistą, zdecydowany, oryginalny, ekscentryczny. Wyróżniasz się inwencją i intelektem. Uczysz się z łatwością, masz dobrą pamięć i swobodę myślenia. Lubisz być między ludźmi.

Ryby 20.02 - 19.02
Jesteś wrażliwy, twórczy, bystry, empatyczny i wrażliwy. Uczysz się szybko, masz łatwość przyswajania nowych wiadomości. Twój umysł jest twórczy, otwarty na nowe idee. Łatwo zawierasz znajomości i bardzo lubisz pomagać innym.

Przygotowała: Ania

Moje miasto Wadowice


W naszych górach jest ojczyzna znamienita           F g
Stąd pochodzi znany Marcin Wadowita                 B C
Gdzie wśród drzew pięknie śpiewa ptak                 F A7 F
A wśród pól zakwita cudny mak                             g C F


To są górskie okolice                            B F g
To jest moje miasto - Wadowice          C B F
To jest wdzięczny śpiew rzeki Skawy       B F g
To jest dom mój ukochany                     C B F

Okolica ta jest bardzo miła
Tu urodził się Karol Wojtyła
Mówcie sobie o tym mieście
Co tam chcecie
Ja nie oddam go za nic na świecie

To są górskie okolice
To jest moje miasto - Wadowice
To jest wdzięczny śpiew rzeki Skawy
To jest dom mój ukochany

Rebus



Skład redakcji : Iza Polak, Martyna Krzyścin, Patrycja Foryś, Zosia Miarka ,Patryk Naglik, Tomasz Żyrkowski, Wojciech Cibor, Krystian Ficek, Daniel Kołaczyk, Dominika Kolber, Anna Kryta, Kornelia Rohulko, Aneta Pióro, Paulina Góralczyk, Iza Frączek, Klaudia Kapela, Joanna Chachuła, Tomasz Żyrkowski.

Redaktor naczelny : Kornelia Rohulko

Opiekun redakcji : mgr inż. Jadwiga Cibor


Ostatnia modyfikacja strony: 23-03-2014


kontakt z administratorem